Zelná inspirace nalezená v Japonsku
Krása japonských zahrad spočívá v jedinečném napodobování přírody, což je mimo jiné i základní rozdíl mezi východní a západní tvorbou. Jedna z mnoha zahrad v japonském stylu byla založena i v krásné přírodní scenérii na západním okraji Prahy.
Dialog s krajinou a biofilní urbanismus
Budoucnost patří promyšlenému městskému plánování. Člověk je neodlučně svázán s přírodou a moderní technologie by měly tento svazek ještě více prohlubovat. Takovéto závazky si dávají týmy lidí zaměřené na biofilii. Nové století je stoletím biologie.
Biofilní umění Patricka Blanca
Rostliny nemusejí pokrývat pouze zahrádku před domem, lze je využít i jako zajímavý designový prvek, například jako interiérovou či exteriérovou vegetační stěnu. Průkopníkem v oboru je francouzský botanik, vědec a umělecký designér Patrick Blanc.
Živá architektura budoucnosti
Současná architektura staví na první místo ekologii, estetiku a funkčnost. Důležitým fenoménem se stává též biofilie hlásající opětovné spojení lidí s přírodou a přírodním prostředím. Do výzkumu v oblasti přírodních věd zahrnuje vědomí se všemi svými limity, otevírá dveře oboru zvanému sociobiologie a multidisciplinárnímu dialogu pro řešení enviromentální a společenské krize. Připomíná, že člověk nemá s přírodou bojovat, ale má s ní žít v harmonii.